Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakta Vitlycke museum

Besöks- och postadress

Vitlycke museum 

Besöksadress: Vitlycke 2
Postadress: Vitlycke 2, 457 93 Tanumshede
Telefon: 010-441 43 10
vitlyckemuseum@vgregion.se

Vi som jobbar på Vitlycke museum

Gunilla Eliasson

Enhetschef (tf)
070 - 216 12 13
gunilla.i-m.eliasson@vgregion.se

Inger Persson

Bokning och kommunikation
0705-84 58 29
inger.bi.persson@vgregion.se

Fredrika Almqvist(tjänstledig)

Programproducent
0721-41 89 02
fredrika.almqvist@vgregion.se

Karin Spindel

Butik och reception
010-441 43 11
karin.spindel@vgregion.se

Hans Lundenmark 

Antikvarie/världsarvssamordnare Tanums världsarv
0702-60 49 21
hans.lundenmark@vgregion.se

Emma Backelin

Pedagog/Programproducent(tf)
0738-68 18 14
emma.backelin@vgregion.se

Lars Strid

Pedagog
0700-20 61 26
lars.strid@vgregion.se

Henry Kuronen

Vaktmästare
0703-11 23 76
henry.kuronen@vgregion.se

Jimmy Nilsson

Vaktmästare
0700-20 76 34
jimmy.nilsson@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2016-11-16 10:48