Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakta Vitlycke museum

Besöks- och postadress

Vitlycke museum 

Besöksadress: Vitlycke 2
Postadress: Vitlycke 2, 457 93 Tanumshede
Telefon: 010-441 43 10
vitlyckemuseum@vgregion.se

Vi som jobbar på Vitlycke museum

Petter Öhnell (föräldraledig)

Enhetschef
0761-14 03 87
petter.ohnell@vgregion.se

Eva Pettersson

Vikarierande enhetschef
0706-37 97 84
evap.pettersson@vgregion.se

Inger Persson

Bokning och kommunikation
0705-84 58 29
inger.bi.persson@vgregion.se

Fredrika Almqvist (föräldraledig)

Programproducent
0721-41 89 02
fredrika.almqvist@vgregion.se

Conchi Gonzalez 

Programproducent
072-2069450
maria.gonzalez.garcia@vgregion.se

Karin Spindel

Butik och reception
010-441 43 11
karin.spindel@vgregion.se

Hans Lundenmark 

Antikvarie/världsarvssamordnare Tanums världsarv
0702-60 49 21
hans.lundenmark@vgregion.se

Alexandra Wredlund-Selenius

Pedagog
0700-08 72 45
alexandra.mahlen.selenius@vgregion.se

Lars Strid

Pedagog
0700-20 61 26
lars.strid@vgregion.se

Anders Nilsson

Vaktmästare
0722-07 06 45
anders.robert.nilsson@vgregion.se

Henry Kuronen

Vaktmästare
0703-11 23 76
henry.kuronen@vgregion.se

Jimmy Nilsson

Vaktmästare
0700-20 76 34
jimmy.nilsson@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2016-11-16 10:48